Jak kupić stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była niebywale dobra?

Każdy kto pragnie prowadzić własny gabinet masażu winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim funkcjonować przez wiele lat oraz jest on niezbędnym urządzeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby kupić dobre stoły do masażu, muszą mieć one dobrą strukturę i parametry odpowiadające zarówno masażystą jak również chorym. Każdy spośród nich ma minusy jak i zalety dlatego jego zakup powinno być przemyślany. Im większe umiejętności fizjoterapeuty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić konkretne warunki. Na wstępie winniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeśli wyłącznie w naszym gabinecie, to powinno się kupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym wypadku nie jest dość istotna. Należy tu zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice pracuje więcej niż jeden masażysta. Stoły do masażu mobilne muszą wyróżniać się przede wszystkim małą wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Dlatego jego masa jest tutaj szczególnie kluczowa. Ważne jest abyś mógł także złożyć stoły do masażu, włożyć w wygodną torbę i prosto przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą bardziej bezpieczne i wygodne, natomiast będzie nam je ciężko przewieźć. Dlatego nabywając wybrany model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu zrobione z drewna lub aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, dlatego takie stoły będą świetnie sprawdzały się w terenie. Są one także odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem.

Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy napotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który idealnie dopasuje się we wnętrze eleganckie, ale także i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć spora waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie powinno się wspomnieć, że potrafimy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, która jest najmniej wygodna, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za zagłówkiem, albo jest w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona niesamowicie komfortowa, jednak także najdroższa. Dzięki niej potrafisz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Wielką korzyścią jest również możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych spraw. Pamiętajmy o jednej prawdzie im dłuży stół do masażu tym lepiej. Standardowo mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość winna być również wygodna dla użytkownika, aby dobrze na nim leżał oraz w ciągu masażu nie przesuwał się na brzegi. Stoły do masażu występują w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku wiele. Dlatego nasz wybór powinien być odpowiednio przemyślany.