Jak właściwie wybrać stół stacjonarny do masażu, aby spełniał moje oczekiwania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze wyposażenie w działalności fizjoterapeutów. Stosowane są zwykle w okresie rehabilitacji po kontuzjach. Możemy na nich przeprowadzić zabiegi terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak dobrać taki, jaki będzie niezwykle nam odpowiadał i jaki będzie dostosowany do rodzaju wykonywanych sesji. Warto więc poznać plusy i minusy, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku należy określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie jedynie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do odbiorców.
Możemy tutaj wyselekcjonować dwie główne kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, posiada wiele funkcji. Ale jest on o znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta i rehabilitanta. Jeżeli pracujesz wyłącznie w gabinecie będzie to najdoskonalszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej przyjemny dla pacjenta. Posiada na wyposażeniu kółka, dzięki którym praktycznie możesz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, świetnie sprawdzają się w przypadku fizjoterapeutów, jacy wykonują zabiegi domowe.

Stół stacjonarny do masażu winien posiadać też możliwość regulacji wysokości. Jest to wyjątkowo istotne w przypadku rehabilitanta, jaki musi mieć dobrze ustawioną wysokość do pracy z chorym. Wpływa to na skuteczniejszą jakość pracy, ale również na wydajniejszą pracę z klientem.
Możemy tutaj wyszczególnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy model stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości odbywa się za pomocą specjalnej korby, jaka zazwyczaj położona jest z tyłu urządzenia. W momencie pracy bardzo ciężko jest zmienić wysokość i ułożenie pacjenta. Zatem jest on mało polecany do nowych gabinetów lekarskich.


Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich wciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego modelu stołu jest w pewnym określeniu „ kompromisem” dla pacjenta i fizjoterapeuty.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głównie kupowane przez kliniki i innowacyjne gabinety. Cieszą się dużym zainteresowaniem. Za pomocą pilota umożliwia na bezproblemową i błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją również prosto regulować w ciągu pracy z pacjentem bez najmniejszego problemu. To który stół stacjonarny do masażu zakupimy uzależnione jest również od ceny, którą posiadamy. Sporo z nich umiemy zakupić w zwykłej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały wykorzystane w bazowej wersji są mniej wytrzymałe i ich gama kolorystyczna jest znaczniej mniejsza. Jak możemy stwierdzić wybór jest naprawdę ogromny. Najkorzystniej jeśli wybierzemy taki, który zaspokoi nasze wymagania. Praca dla nas i klienta będzie przyjemna.