Sprzęt do fizykoterapii jak nabyć najciekawsze do naszej kliniki w atrakcyjnych cenach?

Na samym początku powinno się opisać czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była wydajna powinno się posiadać specjalne urządzenia do fizykoterapii, które wspomogą leczenie złamań czy innych urazów. Aparaty do fizykoterapii pomogą nam nie tylko zmniejszyć ból, ale również w błyskawiczny sposób przywrócić sprawność fizyczną. Zabiegi ze względu na typ zastosowanego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozłożyć na:

  • Aparaty do fizykoterapii wykorzystujące wiązki lasera. Stosowane są zwykle, by zmniejszyć odczuwanie bólu po skręceniach czy zwichnięciach. Naświetlanie laserem bardzo pozytywnie działa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser dedykowany jest wprost na bolące obszary. Klient dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Używane tu pole magnetyczne jest niewielkiej częstotliwości. Czas zabiegu to jakieś 30 minut. Wykorzystywany jest zwykle w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa właściwie na nasz układ immunologiczny także działa na ograniczenie dyskomfortu. Klient kładzie się na leżance, nad jaką przenoszony jest specjalny talerz w kształtach kołowych lub płytek. W ciągu zabiegu klient nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 jaki jest również stosowany przez wykorzystanie prądu galwanicznego. W ciągu zabiegu diody stawiane są na bolących miejscach u pacjenta. Muszą one być ułożone na mokrym waciku, by zwiększyć przewodnictwo prądu. Wykorzystywany prąd to jakieś 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest przeważnie do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Działa ona też na zmniejszenie stanów zapalnych w organizmie. Czas zabiegu to około 15 minut, w ciągu którego chory czuje niewielkie mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, jaki w ciągu kilkunastu godzin wchłania się.
  • Aparaty do fizykoterapii, które używają ultradźwięki. To wyjątkowa głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są stosowana na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która funkcjonuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem często nazywane krioterapią. Temperatura używana w czasie tego zabiegu to nawet -176 stopni Celsjusza. Używane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć odczucia bólowe i zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane potocznie Sollux. Stosuje on lampę z oświetleniem podczerwonym, która nagrzewa wyznaczone miejsca na ciele. Okres trwania zabiegu to jakieś 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii doskonale sprawdzają się przy problemach skórnych, naświetlaniu zatok i w ciągu leczenia rozmaitego typu złamań.

Jak zauważamy sprzęt do fizykoterapii pełni wielką rolę w profesjonalnym i natychmiastowym leczeniu. Dlatego urządzając swój gabinet powinniśmy zakupić aparaty do fizykoterapii odpowiedniej jakości, jaki nam i pacjentom będą służyły poprzez lata.